Tasarımı Kaydet  Kapat

Sınavlar

Sınavlar bölümünde tanımladığınız sınavlarınızı görebilirsiniz. Sınavlarla ilgili Sınav Kodu, Sınav Adı, Tarih, Katılım, Durum bilgisini görebilirsiniz. Dilerseniz Seviyeye, Branşa, Konuya ve Sınav Adına göre filtreleyerek aradığınız sınavı hızlıca bulabilirsiniz.

Yeni Sınav Oluşturma

Sınav Oluştur butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir bölüm açılacak;

Döküman Yükle butonuna tıklayarak PDF dosyanızı yükleyin. "Sınav Tipi" seçeneği oluşturacağınız sınavın formatını belirlemek içindir. Sınav Adı, Seviye(Sınıf), Branş ve Konuyu doğru bir şekilde giriniz.
Dilerseniz sınav için süre belirleyebilirsiniz. (Örneğin 120 Dakika) Bu durumda öğrenci sınavı başlattığında 120 dakika sonra sınav sonlandırılacaktır. Burada öğrenci ekranı kapatsa bile süre işlemeye devam eder, Sınav için tarih aralığı da belirtebilirsiniz. Bu durumda sınav sadece belirlediğiniz tarih-saat aralığında girilip çözülebilir. Testin cevap anahtarını Cevaplar kutucuğuna giriniz, Cevap kutucukları seçtiğiniz sınav formatına göre şekillenir. Cevapları girerken aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sağda ve solda iki rakam gösterilir. Bu rakamlar yanıp sönen işaretçinin kaçıncı soruda olduğunu gösterir.

Sınavın hangi sınıfda olduğunu belirtmeniz gerekir. Bu durumda sınavı sadece o sınıfdaki öğrenciler görecektir. "Ödeme Tipi" seçerken "Ücreti Öğrenciye Yansıtma" seçeneğini seçerseniz kredi (ücret) sizden (kurumunuzdan) düşecektir; Örneğin sınav ücreti 20 kredi ise sınava 10 öğrenci girerse sizden toplam 200 kredi düşecektir. Şayet "Ücreti Öğrenciye Yansıt" seçeneğini seçerseniz kredi düşümü sınava giren öğrencilerden yapılır. Son olarak sınavı aktif veya pasif yaparak sınavın görünmesini veya görünmemesini sağlayabilrsiniz. Sınavı geçici olarak yayından kaldırabilirsiniz.

İşlem Menüsünde Neler Yapabilirim

İşlem butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir bölüm açılacak;

 

 

Alabileceğiniz Hatalar!

Bu Makale 12.10.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.