Tasarımı Kaydet  Kapat

Türk yazılımcılar kimlik ve pasaportları temassız doğrulayan uygulama geliştirdiler

Yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede sosyal mesafe ve teması azaltmak büyük önem taşıyor. Salgının kontrol altına alınabilmesi için temasın kesilmesi öneriliyor. Bu dönemde yerli bir firma, temassız olarak kimlik ve pasaport doğrulaması yapılabilen mobil uygulama geliştirdi.


Türk yazılımcılardan mobil pasaport ve kimlik doğrulama uygulaması

10 kişilik bir yazılım ekibiyle çalıştıklarından bahseden Akıncı, “6 yıldır bu tarz girişimlerle ilgili çalışıyoruz. Bu süreçte yararlı olabilecek bir program ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.


Kimlik ve pasaportları temassız doğrulayan uygulama

Türk yazılımcılar temassız olarak pasaport ve kimlik sorgulanabilen uygulama geliştirdi. Uygulama, otel rezervasyonlarından, gümrük girişlerinde, havalimanından resmi işlemlere kadar kullanılabilecek düzeyde oluşturuldu.


NFCRead Mobil Pasaport ve Kimlik Okuma Yazılımı | Yıldız Teknopark

Yıldız Teknopark firması Genel Müdürü Akif Akıncı Covid-19 ile mücadelede geliştirdikleri NFCread yazılımını anlattı.


Yerli yazılımla fotokopiye son

Türk yazılımcıların geliştirdiği mobil doküman tarama uygulaması, kimlik ve pasaportları ‘temastan’ korurken hem bilgi güvenliği sağlıyor hem de fotokopiciliği bitiriyor.


aPara TV Teknoloji ve Finans Programı

Pandemi döneminde işlemlerin sağlıklı olmasının önemi arttı ve NFCRead ürünümüz sayesinde bir çok işlemin hızlı hatasız ve temassız olarak yapılmasına imkan sunmaktayız.